la_gazetta
Chelsea
image2023
image2242
image2164

Cześć, nazywam się Marcin Babczyk.

Pomagam firmom odnosić korzyści ze sponsoringu,
a organizacjom sportowym i sportowcom pomagam efektywnie współpracować z biznesem. 

Moją drugą sferą działalności jest marketing internetowy, dlatego łącze zastosowanie najnowszych narzędzi marketingu internetowego w sporcie i zamieniam na wyniki finansowe.

Skoro znalazłeś się na tej stronie, to prawdopodobnie szukasz wsparcia w zakresie sponsoringu sportowego. Dowiedz się o mnie więcej poniżej, lub od razu przejdź do zakładki kontakt i daj znać, czego potrzebujesz – wspólnie znajdziemy rozwiązanie.

PRACA Z MISJĄ

W 2008 roku postanowiłem połączyć pasję z pracą zawodową, dlatego zająłem się zarządzaniem i marketingiem w sporcie. Zainspirowany światem wielkiego sportu w Anglii i Stanach Zjednoczonych, dążę do tego, aby wdrażać najlepsze praktyki świata sportu i biznesu w Polsce.

Uważam, że jest bardzo wiele do poprawy w kwestii współpracy sportu z biznesem w naszym kraju. Dlatego chętnie dzielę się swoim do tej pory zdobytym i wciąż rozszerzanym know-how zarówno z przedstawicielami sportu, jak i biznesu. 

Celem mojej pracy jest przekazywanie dobrych, biznesowych praktyk przedstawicielom sportu, oraz uświadamianie korzyści z marketingu sportowego przedstawicielom biznesu.

Wierzę, że to przełoży się na większe zaangażowanie budżetów marketingowych przedsiębiorstw w sponsoring sportowy – tylko w ten sposób dogonimy najlepszych w Europie i na świecie.

EDUKACJA

Ukończyłem podyplomowe studia z zarządzania organizacjami sportowymi na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, gdzie otrzymałem tytuł Managera Sportu.

Uczestniczyłem w warsztatach sportowych w Lega Calcio (włoski odpowiednik Ekstraklasy S.A.) oraz La Gazetta Dello Sport we Włoszech. Brałem udział w wielu konferencjach nt. marketingu sportowego.

Odbyłem konsultacje na uniwersytetach Long Island w Nowym Jorku oraz Baylor w Waco (Texas) w USA, gościnnie brałem także udział w zajęciach na tejże uczelni.

DOŚWIADCZENIE

  • 2008 UEFA Mistrzostwa Europy, Austria – koordynator wolontariatu, 
  • 2009 Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej, Katowice – team leader biura prasowego,
  • 2009-2010 MKS Dąbrowa Górnicza (siatkówka kobiet) – press officer,
  • 2010 TAURON Volley Cup (międzynarodowy turniej siatkarski) – dyrektor organizacyjny,
  • 2010-2011 TAURON MKS Dąbrowa Górnicza – marketing manager,
  • 2010-2016 Własciciel Agencji Marketingu Sportowego SportsM, Dąbrowa Górnicza/Kraków (usługi z zakresu marketingu, sponsoringu sportowego, wolontariatu sportowego, wdrażanie nowoczesnych technologii wspomagających sprzedaż w sporcie)
  • od 2017 KISS Business Solutions, Liverpool, UK – konsultacje i usługi w zakresie marketingu sportowego, marketingu internetowego, sponsoringu sportowego.

W trakcie swojej dotychczasowej pracy w sporcie m.in. stworzyłem od zera, a później koordynowałem dział marketingu w klubie siatkówki MKS Dąbrowa Górnicza. 

Doprowadziłem do podpisania umów sponsoringowych na kwotę ponad 500 tys zł, m.in. poprzez stworzony przeze mnie i koordynowany w latach 2012-2014 Klub Biznesu “Gramy Razem”.

Prowadząc Agencję Marketingu Sportowego współpracowałem m.in. z  takimi podmiotami sportowymi jak TAURON MKS Dąbrowa Górnicza (siatkówka), MKS Dąbrowa Górnicza (koszykówka), Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej, Developres Rzeszów, KSZO Ostrowiec Św., Karpaty Krosno, Akademia Szachowa Gliwice. Współorganizowałem  mecze Ligi Siatkówki Kobiet, mecze CEV Champions League oraz CEV Cup, Memoriał Agaty Mróz oraz mecze Reprezentacji Polski Siatkarek. W swoim marketingowo-sportowym portfolio mogę również pochwalić się współpracą z dużymi markami takimi jak TAURON Polska Energia, PGNiG i SEAT i wieloma małymi firmami.  

Ponadto przez 2 lata tworzyłem internetową, rozrywkową platformę “Kocham Siatkę” aktywizując siatkarskich kibiców z całej Polski oraz prowadziłem stacjonarny i internetowy sklep kibica siatkówki. Byłem również wydawcą portalu siatkarskiego oraz siatkarskiego radia internetowego.

SZKOLENIA I DORADZTWO

Polski sport i biznes potrzebuje solidnej dawki wiedzy na temat wzajemnych korzyści, dlatego obecnie skupiam się na pracy konsultanta, w której mogę wykorzystać zdobytą do tej pory wiedzę i doświadczenie. 

W przeszłości organizowałem zamknięte szkolenia i warsztaty dla firm, zamierzam wrócić do tej formuły w przyszłości. Chętnie udzielam się na branżowych konferencjach.

MEDIA

PRYWATNIE

Po pracy wiernie oglądam rozgrywki polskiej Ekstraklasy, śledzę Premier League i inne piłkarskie rozgrywki oraz sporty amerykańskie. Lubię dobre kino, zwłaszcza w rezyserii Davida Lyncha, muzykę filmową Hansa Zimmera i rocka lat 80-90. 

Poza tym interesuję się rynkami finansowymi, psychologią i uwielbiam podróże. Lubię biegać ze słuchawkami na uszach słuchając audiobooków lub podcastów, w planach mam przebiec maraton. 

Zapraszam do współpracy!

Klknij i przejdź do zakładki KONTAKT.