la_gazetta
Chelsea
image2023
image2242
image2164

Cześć, z tej strony Marcin.

Pomagam firmom odnosić korzyści ze sponsoringu,
a organizacjom sportowym i sportowcom efektywnie współpracować z biznesem. 

Moją drugą sferą działalności jest marketing internetowy, dlatego łącze zastosowanie najnowszych narzędzi marketingu internetowego w sporcie i zamieniam na wyniki finansowe.

Skoro znalazłeś się na tej stronie, to prawdopodobnie szukasz wsparcia w zakresie sponsoringu sportowego. Dowiedz się o mnie więcej poniżej, lub od razu przejdź do zakładki kontakt i daj znać, czego potrzebujesz – wspólnie znajdziemy rozwiązanie

PRACA Z MISJĄ

Ponad 10 lat temu postanowiłem, że moja pasja do sportu stanie się moją pracą zawodową, dlatego zająłem się zarządzaniem i marketingiem w sporcie. Zainspirowany światem wielkiego sportu w Anglii i Stanach Zjednoczonych, dążę do tego, aby wdrażać najlepsze praktyki świata sportu i biznesu w Polsce.

Chętnie dzielę się swoim do tej pory zdobytym i wciąż rozszerzanym know-how zarówno z przedstawicielami sportu, jak i biznesu. Celem mojej pracy jest przekazywanie dobrych, biznesowych praktyk przedstawicielom sportu, oraz uświadamianie korzyści z marketingu sportowego przedstawicielom biznesu.

Wierzę, że to przełoży się na większe zaangażowanie budżetów marketingowych przedsiębiorstw w sponsoring sportowy – tylko w ten sposób dogonimy najlepszych w Europie i na świecie.

EDUKACJA

Ukończyłem podyplomowe studia z zarządzania organizacjami sportowymi na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, gdzie otrzymałem tytuł Managera Sportu.

Uczestniczyłem w warsztatach sportowych w Lega Calcio (włoski odpowiednik Ekstraklasy S.A.) oraz La Gazetta Dello Sport we Włoszech. Brałem udział w wielu konferencjach nt. marketingu sportowego.

Odbyłem konsultacje na uniwersytetach Long Island w Nowym Jorku oraz Baylor w Waco (Texas) w USA, gościnnie brałem także udział w zajęciach na tejże uczelni.

DOŚWIADCZENIE

W trakcie swojej dotychczasowej pracy w sporcie organizowałem i współorganizowałem wiele sportowych (głównie siatkarskich) imprez: Międzynarodowy turniej piłki siatkowej TAURON Volley Cupmecze Ligi Siatkówki Kobiet, mecze CEV Champions League oraz CEV Cup, Memoriał Agaty Mróz oraz mecze Reprezentacji Polski Siatkarek, a także imprezy dla dzieci i młodzieży. 
Stworzyłem od zera, a później koordynowałem dział marketingu w klubie siatkówki kobiet TAURON MKS Dąbrowa Górnicza. W tym czasie doprowadziłem do podpisania umów sponsoringowych na kwotę ponad 500 tys zł, m.in. poprzez stworzony przeze mnie i koordynowany w latach 2012-2014 Klub Biznesu “Gramy Razem
 

Prowadząc Agencję Marketingu Sportowego współpracowałem m.in. z  takimi podmiotami sportowymi jak TAURON MKS Dąbrowa Górnicza (siatkówka)MKS Dąbrowa Górnicza (koszykówka)Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie GórniczejDevelopres Rzeszów, KSZO Ostrowiec Św., Karpaty KrosnoAkademia Szachowa Gliwice. Współorganizowałem . W swoim marketingowo-sportowym portfolio mogę również pochwalić się współpracą z dużymi markami takimi jak TAURON Polska EnergiaPGNiGSEAT i wieloma małymi firmami.  

Ponadto przez 2 lata tworzyłem internetową, rozrywkową platformę “Kocham Siatkę” aktywizując siatkarskich kibiców z całej Polski oraz prowadziłem stacjonarny i internetowy sklep kibica siatkówki. Byłem również wydawcą portalu siatkarskiego oraz siatkarskiego radia internetowego.

Obecnie mieszkam i prowadzę działalność w Anglii, oferując konsultacje i usługi w zakresie marketingu sportowego, marketingu internetowego, sponsoringu sportowego. Pracuję online, dlatego lokalizacja moich klientów nie ma dla mnie znaczenia.

SZKOLENIA I DORADZTWO

Polski sport i biznes potrzebuje solidnej dawki wiedzy na temat wzajemnych korzyści, dlatego obecnie skupiam się na pracy konsultanta, w której mogę wykorzystać zdobytą do tej pory wiedzę i doświadczenie. 

W przeszłości organizowałem zamknięte szkolenia i warsztaty dla firm, zamierzam wrócić do tej formuły w przyszłości. Chętnie udzielam się na branżowych konferencjach.

MEDIA

PRYWATNIE

Po pracy wiernie oglądam rozgrywki polskiej Ekstraklasy, śledzę Premier League i inne piłkarskie rozgrywki oraz sporty amerykańskie. Lubię dobre kino, zwłaszcza w rezyserii Davida Lyncha, muzykę filmową Hansa Zimmera i rocka lat 80-90. 

Poza tym interesuję się rynkami finansowymi, psychologią i uwielbiam podróże. Lubię biegać ze słuchawkami na uszach słuchając audiobooków lub podcastów, w planach mam przebiec maraton. 

Zapraszam do współpracy!

Klknij i przejdź do zakładki KONTAKT.